top of page
Vyhledat

Tradiční koncepci pačejovské rally změnily volby

Již 45. ročník INVELT Rally Pačejov zná konečnou podobu. V těchto dnech byla zveřejněna Zvláštní ustanovení rally, nejdůležitější dokument, který obsahuje i harmonogram a program rally. Do příprav soutěže však zasáhl poměrně pozdě vyhlášený termín krajských a senátních voleb. Téměř celou schválenou trať rally bylo nutné opět předělat tak, aby neomezovala obyvatele dotčených obcí v časech určených k volbám. I na tuto variantu byli pořadatelé z AMK Pačejov připraveni, a mohli tak sáhnout po záložním plánu. Ten počítal se závoděním do hluboké sobotní noci a tradičně kratší nedělní etapou. Na programu byla i kompletně noční čečelovická rychlostní zkouška. Na poslední chvíli se však nepodařilo obdržet souhlas se závoděním po 22. hodině v jedné z obcí, což mělo za následek opět celý harmonogram předělat. Dílo se nakonec podařilo a vznikla úplně nová koncepce soutěže. Pouze jedna RZ je shodná s loňským ročníkem. Žádná jiná rychlostní zkouška se v aktuální podobě nikdy nejela. Navíc cca 36 ostrých kilometrů se pojede po úsecích, kde se nikdy v minulosti nezávodilo. Všechny nové úseky nahradily sportovně méně hodnotné části tradičních rychlostních zkoušek.

       Letošní INVELT Rally Pačejov se pojede 20. - 22. 9. jako součást Casino Bonver MČR v Rally a Autoklub MČR v rally historických automobilů. Nebude chybět ani Rally Legend. Soutěž obsahuje 14 rychlostních zkoušek o celkové délce přes 140 km. V pátek 20. září proběhne v podvečer testovací RZ na tradiční trati u Velkého Boru. Večer bude probíhat oblíbená předstartovní šou na horažďovickém náměstí. Sobotní program se pak celý podřídil termínu voleb. Soutěž poprvé v historii nezačíná na startovní rampě, ale posádky odstartují přímo z ČK ze servisu. Úvod rally obstará dvojí průjezd oblíbenou i proklínanou RZ Muničák, která vede mimo obydlené oblasti. Zkouška se pojede dvakrát za sebou, tak jak to známe ze speciálek z Valašské rally. Pro diváky tak obstará velmi atraktivní sobotní dopoledne. Závěrečná část zkoušky je vedena na zbrusu novém úseku. Po dvojím průjezdu Muničákem bude následovat poněkud delší přeskupení a servis. S úderem 14. hodiny, kdy končí volby se bude zavírat první erzeta, vedoucí přes obce. Posádky absolvují klasickou strážovickou zkoušku se změnami na začátku a hlavně pak na konci úseku. Závěr první etapy bude patřit RZ Čečelovice. Ta se jako jediná pojede v nezměněné podobě a druhý průjezd absolvuje část startovního pole za tmy. O vyvrcholení domácího šampionátu by se měla postarat pačejovská nedělní etapa.

Začínat se bude na nové rychlostní zkoušce v okolí Jinína u Strakonic. Tento patnáctikilometrový úsek si v obtížnosti nezadá z čečelovickou rychlostní zkouškou. Následovat bude erzeta Pracejovice, ovšem také v nové podobě a s novým úsekem. Závěr rally bude patřit další velmi obtížné zkoušce z Chrášťovic do Zadních Zborovic.

       Letošní sezona je zatím velmi vyrovnaná a vše nasvědčuje tomu, že o titulu Mistrů ČR se bude rozhodovat až v Pačejově. Obtížnost tohoto finále umocní zařazení velké porce nových úseků, které nikdo ze startovního pole nezná. Veškeré podrobnosti k 45. INVELT Rally Pačejov budou průběžně zveřejňovány na oficiální stránce rally www.rallypacejov.cz a na sociálních sítích.


332 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page